Po ciężkim treningu należy się odpoczynek!

Bardzo często w ośrodkach Spa można spotkać sportowców, dla nich, właściwa odnowa biologiczna po ciężkich treningach ma bardzo duże znaczenie. Po trudach ciężkiego sezonu i rywalizacji na arenach sportowych musi przyjść czas, kiedy organizm będzie odpoczywał. Jako że zawodowi sportowcy nie mają zbyt wiele czasu na regenerację, to muszą sobie pomagać różnymi stymulantami, a także zabiegami.

W Centrum Baltica Wellness & Spa spotkać można sportowców z różnych szczecińskich drużyn, czyli Pogoń Szczecin S.A., Pogoń ’04, Pogoń Szczecin (piłka ręczna kobiet), KS Świt, KS Chemik Police, MKS Olimpia Szczecin oraz lekkoatletów z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego.

To z czego korzystają uzależnione jest przede wszystkim od celów jakie chcą osiągnąć. I tak Strefa Wellness oraz sauna są idealne do odpoczynku i regeneracji sił po ciężkich zawodach lub treningach. Z kolei zabiegi rehabilitacyjne takie jak algonix, prądy Kotza czy laseroterapia przyśpieszają leczenie i regenerację sił po kontuzjach.

Dobroczynne właściwości sauny znane są już od dawna!

Dzięki zmianom temperatury organizm szybciej pozbywa się toksyn oraz podnosi swoją wydolność. Wysoka temperatura powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych oraz przyśpieszenie krążenia krwi, dzięki czemu mięśnie są znacznie lepiej odżywione, co z kolei przyspiesza ich regenerację. Jest to bardzo istotne szczególnie po treningu, zwłaszcza że pobyt w saunie zmniejsza potreningowy ból mięśni.

Sauna od dawna doceniana jest przez sportowców wyczynowych, co udowodnili naukowcy z University of Otago z Nowej Zelandii. Dowiedli, że sauna może mieć podobny wpływ  na organizm sportowca, jak popularny i znajdujący się na liście zakazanych środków dopingowych EPO, oczywiście nie wykazując takich działań ubocznych. W ramach eksperymentu przebadano sześciu biegaczy, którzy musieli po każdym treningu spędzać około 30 minut w saunie. Okazało się, że w ciągu trzech tygodni poprawili swoje wyniki na dystansie 5 km o około 1,9 proc. Naukowcy stwierdzili, iż każda wizyta w saunie powoduje rozrzedzenie krwi, ponieważ organizm w odpowiedzi na wysoką temperaturę zaczyna wytwarzać większą ilość plazmy. Skoro objętość krwi rośnie, to organizm dąży do produkcji większej ilości czerwonych krwinek, które odpowiedzialne są za dostarczanie tlenu do mięśni [źródło: „Sauna wskazana dla sportowca i amatora”, http://aktywne.trojmiasto.pl/Sauna-wskazana-dla-sportowca-i-amatora-n48240.html].

Bardzo często odwiedzając ośrodki odnowy biologicznej sportowcy korzystają z fizykoterapii w ramach rehabilitacji po różnych urazach. fizykoterapia to leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, jak: ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, różnego rodzaju promieniowanie. Zabiegi najczęściej oddziałują przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwskurczowo. Dodatkowo niektóre zabiegi przyśpieszają regenerację komórek oraz gojenie się blizn po urazach.

Jednym z najbardziej znanych sportowców, którzy regularnie korzystają ze Spa jest Cristiano Ronaldo. Piłkarz nigdy nie ukrywał że lubi dbać nie tylko o swoją formę ale i o swój wygląd. Dlatego odwiedzając salony odnowy biologicznej korzysta również z usług kosmetyczki.

Odnowa biologiczna

Baltica Wellness & Spa | informacje 91 359 44 00

0
    0
    Twój koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop