Brak ruchu jest główną przyczyną bardzo powszechnych dzisiaj chorób układu krążenia.

Serce to mięsień, który powinien być ćwiczony, aby był bardziej wydolny. To właśnie regularny trening fizyczny sprawia, że serce zaczyna pompować większą ilość krwi, a przez to jest wydajniejsze. Ważne jest, aby wysiłek fizyczny był wprowadzany stopniowo.

Osobom cierpiącym na choroby układu krążenia zaleca się uprawianie aktywności wytrzymałościowych, a nie siłowych. Poza treningiem cardio na siłowni lub sali fitness zalecane są np. jazda na rowerze lub intensywne spacery w możliwie szybkim tempie, które mogą być z wykorzystaniem kijków, czyli tak popularny nordic walking.

Osteoporoza to choroba, która charakteryzuje się osłabieniem struktury wewnętrznej kości
i spadkiem ich masy. Powoduje to kruchość kości, które ulegają złamaniom nawet przy niegroźnym upadku lub urazie. Bardzo dużą rolę w profilaktyce i leczeniu odgrywają ćwiczenia fizyczne. Ich celem jest odciążenie szkieletu poprzez wzmocnienie mięśni oraz stymulacja procesu tworzenia kości osób zdrowych (profilaktyka) oraz zmniejszenie gwałtownej utraty masy kostnej u osób chorych. Aktywność fizyczna powinna obejmować całe ciało. Osoby z osteoporozą powinny unikać nagłych skrętów, biegania czy aerobiku, które obciążają osłabione kości.

Szczególnie zalecane są:

  • pływanie, które angażuje wszystkie grupy mięśniowe
  • codzienne spacery, przynajmniej półgodzinne, aby aktywować zarówno mięśnie nóg, rąk i pleców – można używać kijków (nordic walking)
  • jazda na rowerze, która uaktywnia wiele grup mięśniowych i rozwija zmysł równowagi, jednak należy zwrócić uwagę, aby w czasie jazdy sylwetka była możliwie wyprostowana
  • ćwiczenia ogólnousprawniające – głównie brzucha, pleców, nóg i ramion, ćwiczenia rozciągające i równoważne
Strefa Fitness

Baltica wellness spa szczecin - strefa Fitness

Baltica Wellness & Spa | informacje 91 359 44 00

0
    0
    Twój koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop